O nás

Fincentrum patří mezi trojici nejvýznamnějších finančně-poradenských společností v České republice. Svou poradenskou činnost orientuje bez výjimky na kvalitu a zájmy klienta. Společnost sdílí se svými poradci a obchodními partnery hodnoty kvalitního finančního poradenství, dbá na pravidelné vzdělávání zaměstnanců. Poradci Fincentra jsou k dispozici domácnostem, ale i korporátní klientele v České republice a na Slovensku.


Čeští a slovenští spotřebitelé mohou využít služeb více než 2 600 aktivních finančních poradců, pro které je finanční poradenství hlavní profesní náplní. Poradci pomáhají svým klientům zorientovat se v nepřeberném množství produktů od renomovaných finančních institucí.


Právě kvalita finančního poradenství odlišuje Fincentrum od konkurence a pomáhá rozvíjet dlouhodobé pevné partnerství mezi poradci a jejich klienty. To potvrzují i úspěchy Fincentra v řadě nezávislých testů finančních poradců – příkladem jsou ocenění získaná v průběhu minulých let od České televize, deníku MF DNES, týdeníků Euro a Profit či odborného magazínu FP-finanční poradce. V roce 2015 se Fincentrum umístilo mezi nejlepšími 10 v ocenění Českých 100 Nejlepších.


Činnost společnosti Fincentrum a.s. je rozdělena do několika divizí, které spolu vzájemně spolupracují a ve vztahu ke klientům se vhodně doplňují:


  • Finanční poradenství: více než 2 600 poradců poskytuje individuální finanční poradenství v České republice již
    15 let
     a na Slovensku. Fincentrum patří na těchto trzích mezi trojici nejvýznamnějších firem v oboru.


  • Fincentrum Reality: dceřiná společnost skupiny Fincentrum, která se zaměřuje na zprostředkování obchodů
    v oblasti nákupu a prodeje nemovitostí. Fincentrum Reality navazuje na významné postavení mateřské skupiny Fincentrum. Díky realitní divizi umí Fincentrum nejen poradit s financováním nemovitosti, ale i s její koupí nebo prodejem.

  • Korporátní obchody: divize Korporátních obchodů je zaměřena na komplexní zajištění potřeb malých a středních podnikatelů, průmyslových podniků, komunální sféry či bytových družstev a institucí v oblasti zaměstnaneckých výhod, v pojištění flotil, majetkového a odpovědnostního pojištění. Klientům nabízí řešení „šitá na míru“ ve spolupráci s pojistiteli v ČR a na Slovensku.

  • Společenské projekty: vedle prestižního ocenění Fincentrum Banka roku a Fincentrum & Forbes Investice roku zveřejňuje také každý měsíc hodnoty ukazatele Fincentrum Hypoindex®. Fincentrum provozuje odborné portály investujeme.cz, investujeme.sk, hypoindex.cz, ceskereformy.cz a overeniporadcu.cz.


Členství v odborných organizacích a asociacích:


Fincentrum ČR je od roku 2010 korporátním členem mezinárodní organizace Fédération Européenne des Conseils et Intermédiaires Financiers (FECIF), kde se úspěšně podílí na zlepšování fungování finančního trhu a na zvyšování ochrany spotřebitelů.


Fincentrum SR se v srpnu v roce 2012 stalo jediným slovenským členem FECIF. Pro společnosti Fincentrum ČR
a Fincentrum SR jsou závazné etické kodexy organizací a asociací, jejichž jsou členem, a respektují jejich rozhodnutí
v případě stížností klientů.


Sídlem jednotlivých společností je Praha (pro Fincentrum ČR) a Bratislava (pro Fincentrum SR), centrální zpracování smluv probíhá v Olomouci.