Ostatní společenské projekty

Fincentrum a společenská odpovědnost

 

Dlouhodobým partnerem Fincentra v neziskovém sektoru je sbírka Konto BARIÉRY, která je mimo jiné zapojena do slavnostního vyhlašování ocenění Fincentrum Banka roku.

Konto BARIÉRY je stěžejní projekt Nadace Charty 77 a již devatenáct let pomáhá zlepšovat život lidí s handicapem. Konto BARIÉRY rozdělilo více než 259 milionů korun a podpořilo stovky projektů, na které neměl stát dostatečné prostředky.

 

Více se dozvíte na: http://www.kontobariery.cz/

 


 Fincentrum se zapojilo do podpory neziskové organizace ROSA


Fincentrum je také zapojené do podpory neziskové organizace ROSA. Občanské sdružení ROSA usiluje o zlepšení systému pomoci ženám – obětem domácího násilí a jejich dětem.

Více o poslání organizace ROSA naleznete na webových stránkách ZDE!

 

 IMG

 

Tisková konference Fincentra na téma: Zavedení povinné lhůty před koncem fixace hypotéky

 

odle odhadů Fincentra skončí do konce roku 2012 fixace u 38 tisíc hypoték v celkovém objemu přes 61 mld. Kč. 

Na sjednání výhodnějších podmínek pro další období však spotřebitelé nemají dostatek času. Jednoduché doplnění legislativy, o které Fincentrum požádalo Legislativní odbor Ministerstva financí ČR, by mohlo postavení spotřebitele významně posílit.

Žádost o zvážení možnosti zavedení podobné regulace předalo Fincentrum v pondělí 19. 3. 2012 legislativnímu odboru Ministerstva financí ČR.

Tisková konference, která se zabývala povinnou oznamovací lhůtou před koncem fixace hypoték se uskutečnila v hotelu Kempinsky dne 22. 3. 2012.

 


           

 

Mezinárodní Žofínské fórum

 

Společnost Fincentrum ČR se stala partnerem 136. Mezinárodního Žofínského fóra, které se uskutečnilo na téma 

„Dekáda Eura – úspěch, nebo zklamaní?“ 136. Žofínské fórum se uskutečnilo 5. září 2012 v prostorách paláce Žofín.

 

Ústředním tématem bylo zamyšlení předních ekonomických odborníků nad druhým nejdůležitějším reprezentantem ve světovém měnovém systému – měnou eurozóny – eurem.

 

Otázky rozšiřování eurozóny, politický a hospodářský význam jednotné měny, přínos k zefektivnění fungování evropského hospodářství, ale i ztráta samostatné měnové politiky, současný vývoj a stabilita měny v eurozóně a mnohá další témata byla předmětem vystoupení pozvaných hostů.

 

Významným zahraničním hostem, který na 136. Mezinárodním Žofínském fóru v úvodu vystoupil, byl pan Otmar Issing, německý ekonom, prezident centra finančních studií při Goethe University ve Frankfurtu. Neméně zajímavá byla vystoupení i dalších hostů, především guvernéra České národní banky pana Singra, který ve svém vystoupení podrobně 

zmapoval první desetiletí eura.

 

 

 

           

 

 

Žofínské fórum  „Důchodová reforma v praxi“

 

Společnost Fincentrum ČR se stala generálním partnerem 115. žofínského fóra „Důchodová reforma v praxi“. 

115. Žofínské fórum se uskutečnilo 12.4.2011 a jako řečníci vystoupí a dotazy zodpoví např. Jaromír Drábek, 

ministr práce a sociálních věcí ČR, Klára Król, náměstkyně ministra financí ČR, Jiří Rusnok, 

prezident Asociace penzijních fondů.

 

 

Provoz unikátního webu ČeskéReformy.cz odstartoval na Žofínském fóru premiér Petr Nečas

 

Společnost Fincentrum Media spustila 21. března 2011 na Žofínském fóru věnovaném vládním reformám unikátní internetový portál, který přináší detailní a nezkreslené informace, názory a studie k vládním reformám. Ostrý provoz webu odstartoval v závěru svého vystoupení předseda vlády Petr Nečas.

 

Spuštěním webu reaguje společnost Fincentrum Media na aktuální nedostatek objektivních a nepovrchních informací, na základě kterých by si mohla laická i odborná veřejnost udělat vlastní názor na připravovaný balík vládních reforem.

 

 

           

 

 

Počítačová kriminalita v bankovním sektoru

 

Společnost Fincentrum ČR dne 15. dubna 2008 zorganizovala konferenci na téma počítačové pirátství, phishing a hacking v kontextu českého bankovnictví. Celá akce byla organizována pod hlavičkou Banka roku Events a pod záštitou České národní banky a České bankovní asociace. Účastníky byli nejen odborníci z bankovního sektoru, ale také odborní novináři zabývající se touto problematikou. Ústředním tématem konference byly nedávné útoky hackerů na Českou spořitelnu. 

Tato problematika se však týká i ostatních velkých hráčů na bankovním trhu jako je Komerční banka nebo Československá obchodní banka. Součástí konference byly prezentace odborníků právě na tuto tématiku. Zpestřením pak byly panelové diskuse, v rámci kterých se diskutéři shodli, že ze strany počítačových pirátů zaměřených na tento druh kriminality plyne velké nebezpečí zejména pro klienty bank, ale i pro bankovní domy samotné.

 

IMG

IMG

IMG

 

Penzijní připojištění

 

25. října 2007 proběhla v prostorech hotelu Hilton konference s tématem „Jak připravit penzijní fondy na důchodovou reformu?“. Konferenci pořádal internetový portál www.investujeme.cz a odbornou záštitu nad celou akcí převzala divize Zaměstnanecké výhody společnosti Fincentrum ČR.

Konference probíhala v konstruktivním duchu a mezi řečníky a posluchači nechyběli vedoucí představitelé penzijních fondů, politická reprezentace, zaměstnanci veřejné správy, oborových organizací a zástupci finančně poradenských společností. Za řečnickým pultem se postupně vystřídal například J. Rusnok, prezident Asociace penzijních fondů a předseda představenstva penzijního fondu ING, M. Šimáček, náměstek ministra financí, P. Jirák, předseda představenstva Penzijního fondu Komerční banky, T. Matoušek, výkonný ředitel a místopředseda představenstva Penzijního fondu 

České pojišťovny a další.